Starostwo w Bochni: Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami

-

Budynek Starostwa Powiatowego w Bochni od ul. Różanej jest już dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z końcem roku sfinalizowano prace remontowe. Koszt inwestycji to blisko 350 tysięcy złotych.

– Kwestia dostępności dla osób starszych, schorowanych, czy z niepełnosprawnościami jest dla nas bardzo ważna. Uważam, że tego typu zmiany i udogodnienia są konieczne, by ograniczać wykluczenie i marginalizację takich osób. W zeszłym roku uruchomiliśmy usługę wideotłumacza języka migowego w Starostwie czy dostosowaliśmy stronę internetową starostwa jak również jednostek organizacyjnych. Chcemy też by w Starostwie powstała winda, prace nad projektem już trwają. Myślę, że wszystkie osoby mające trudności z poruszaniem się z zadowoleniem przyjmą kolejne zmiany — mówi Starosta Bocheński Adam Korta 

Zrealizowana inwestycja ułatwi wejście do budynku osobom z niepełnosprawnościami. Przebudowano wejście do budynku i zamontowano zadaszenie, powstał specjalny podjazd, co ułatwi dostęp do urzędu nie tylko osobom na wózku, ale także matkom z małymi dziećmi. Teraz spokojnie można również podjechać samochodem, ponieważ wydzielono i oznakowano miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz miejsce dla pojazdu osoby z dzieckiem.

W ramach prowadzonych robót została wykonana również hydroizolacja na całej długości ściany piwnic wzdłuż elewacji od strony ulicy Różanej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023