Bochnia. Kolejne wysokie mandaty. Dwóch 19-latków zapłaci po 1500 zł za przekroczenie prędkości

-

Od 1 stycznia 2022 roku nowy taryfikator mandatowy przewiduje wyższe kary dla kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. W ostatnim czasie takie mandaty zostały nałożone przez funkcjonariuszy bocheńskiej drogówki za wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Dwóch 19-latków i 46-latek stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz otrzymali mandaty karne w wysokości 1500 zł.

Mimo, że kwoty mandatów znajdujące się w obowiązującym od nowego roku taryfikatorze są bardzo wysokie, w dalszym ciągu dochodzi do przypadków łamania przepisów drogowych przez kierowców. W ciągu ostatnich dni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bochni ujawnili trzech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W poniedziałek w godzinach wieczornych policjanci bocheńskiej drogówki kontrolowali przestrzeganie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami na drodze wojewódzkiej numer 967 w miejscowości Łapczyca. W miejscu, w którym obowiązuje obszar zabudowany tuż po godzinie 21 zatrzymali kierującego seatem, który przekroczył dozwoloną tam prędkość o 55 km/h (jechał 105 km/h). 19-letni mieszkaniec powiatu wielickiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz zgodnie z nowymi przepisami -1500 złotych mandatu.

Dzień później tuż przed godziną 22 na drodze krajowej numer 94, w Bochni w rejonie przejścia dla pieszych mundurowi do kontroli zatrzymali kierującego samochodem marki Citroen. Mimo ograniczenia dozwolonej prędkości obowiązującej w obszarze zabudowanym, kierujący w tym miejscu jechał z prędkością 102 km/h. 46-latek z powiatu wielickiego stracił prawo jazdy, otrzymał 10 punktów karnych oraz zgodnie z nowymi przepisami -1500 złotych mandatu.

Wczoraj tuż przed godziną 23 na drodze wojewódzkiej numer 965 w Nowym Wiśniczu, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki Volkswagen. Kierujący jechał w obszarze zabudowanym 110 km/h. Za to wykroczenie 19-letni mieszkaniec gminy Bochnia stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 1500 zł.

Zgodnie z nowym taryfikatorem policjant może nałożyć mandat nawet do 6 tysięcy złotych przy zbiegu kilku wykroczeń, a wysokość grzywny, jaką może nałożyć sąd to nawet  30 tysięcy złotych.  

źródłoKPP Bochnia

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

maj, 2022

X