R e k l a m a

Nowy sekretarz wojewódzki PiS w Małopolsce

-

Od 1 lutego sekretarzem wojewódzkim PiS w Małopolsce jest mianowany przez prezesa Kaczyńskiego – Dariusz Pietruszka. „To stały współpracownik Włodzimierza Bernackiego” – informuje „Gazeta Wyborcza”. W Bochni pojawił się m.in. przy okazji wyborów parlamentarnych w 2019 roku (na zdjęciu powyżej – pierwszy z prawej).

Dariusz Pietruszka ma 36 lat, jest sekretarzem partii w zarządzie powiatowym w Krakowie oraz asystentem senatora PiS z naszego okręgu wyborczego Włodzimierza Bernackiego. – Wcześniej Pietruszka był dyrektorem jego biura poselskiego – wskazuje „GW”.

Jak wyjaśniał jeszcze w styczniu Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, 16 sekretarzy wojewódzkich ma być „przedłużeniem ramienia Nowogrodzkiej” w terenie. Pierwszym ich zadaniem będzie przygotowanie raportu otwarcia w każdym z regionów. – Później zajmą się kwestią nadzoru nad poszczególnymi strukturami, koordynacją działań zleconych przez centralę partii, a także podejmowanie autorskich działań – powiedział Sobolewski w rozmowie z PAP. Zaznaczył jednocześnie, że sekretarze wojewódzcy będą pełnić funkcję techniczną, a nie polityczną. – Szefostwo polityczne okręgów, czyli zarządy okręgowe i prezesi okręgowi zostają utrzymane – podkreślił.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia