R e k l a m a

Bochnia. Polsko-ukraińska integracja w bawialni RERUM – ZDJĘCIA

-

Dużym zainteresowaniem cieszyła się inicjatywa zrealizowana w niedzielę przez bawialnię edukacyjną RERUM w Bochni. Właścicielka – Kinga Magdoń – zorganizowała spotkanie i zajęcia dla dzieci polskich i ukraińskich pod hasłem „Poznajmy się lepiej w RERUM – Давайте ближче пізнати один одного в RERUM”.

Do bawialni funkcjonującej na poziomie +2 Galerii Bocheńskiej w centrum miasta przyszło ponad 70 osób (rodziców z dziećmi). Były dzieci polskie oraz ukraińskie – wśród tych drugich takie, które mieszkają u nas od kilku lat oraz takie, które trafiły na Bocheńszczyznę zaledwie kilka dni temu. Wstęp był wolny.

Oprócz wspólnych zabaw, możliwości skorzystania z „kulek” oraz zajęć plastycznych, dla gości przygotowano też słodki poczęstunek.

Wydarzenie zostało zorganizowane spontanicznie, ale niewykluczone, że w przyszłości będą kolejne, podobne. Nie ma żadnych wątpliwości, że inicjatywy pomagające polskim i ukraińskim dzieciom wspólnie spędzić czas, a przy tym lepiej poznać swoje kultury, zwyczaje i obyczaje, będą w najbliższym czasie niezwykle potrzebne i zasługują na wsparcie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia