DZIŚ w ramach DKF: Kino Jazz – „Summer of soul”

-

Dyskusyjny Klub Filmowy „Maciste” w ramach cyklu „Kino Jazz” zaprasza w czwartek 10 marca o godz. 19:00 na nominowany do Oscara niezwykły dokument muzyczny pt. „Summer of soul”.

Latem 1969 roku, zaledwie 160 km na południe od Woodstock, w parku Mount Morris (obecnie znanym pod nazwą Parku im. Marcusa Garveya), odbył się legendarny Festiwal Kultury Harlemu. Jego filmowy zapis nie był nigdy wcześniej publikowany i został niemal całkowicie zapomniany – aż do dziś.

Debiutujący w roli filmowca Ahmir „Questlove” Thompson dokumentuje to wydarzenie, które stało się świętem czarnej historii, kultury i mody.

„Summer of soul” to nie tylko połączenie filmu muzycznego i dokumentu przybliżającego tamten Festiwal, ale też niezwykłe świadectwo uzdrawiającej mocy muzyki, tak bardzo potrzebnej w niespokojnych czasach – tak w przeszłości, jak i dzisiaj.

W materiale zobaczymy niepublikowane wcześniej występy Steviego Wondera, Niny Simone, Sly
& the Family Stone, Gladys Knight & the Pips, Mahalii Jackson, B.B. Kinga, The 5th Dimension i wielu innych.

„Summer of soul” jest pierwszym oficjalnym projektem Onyx Collective – marki treści publikowanych przez Disney General Entertainment, której celem jest rozpowszechnianie wysokiej jakości rozrywki twórców kolorowych i niewystarczająco reprezentowanych społeczności. Film nagrodzony został Grand Prix Jury oraz nagrodą publiczności na Festiwalu Filmowym Sundance.

Projekcję filmu poprzedzi słowo wstępne Pawła Korty.

Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u.
Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury w Bochni.
Działalność DKF „Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023