Ruszyły zgłoszenia do 15. edycji Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem”

-

Do 10 kwietnia można przesyłać zgłoszenia do 15. edycji Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Warsztaty i koncerty zaplanowano w dniach 7-9 czerwca.

Podobnie jak w latach poprzednich są trzy kategorie: integracyjny duet muzyczny, zespół i kabaret. Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo. Następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik).

Podczas warsztatów w parach uczestnicy przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu prezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Występują także zespoły i kabarety.

Przez lata wśród uczestników byli wykonawcy z Polski oraz zagranicy m.in. Niemiec, Rumuni, Czech i Ukrainy. W 2020 roku pandemia wykluczyła grupy zagraniczne. Jak będzie w tym roku?

Mam nadzieję, że przygotowania do Festiwalu nie zostaną zakłócone, a sam jego przebieg będzie jak zwykle udany i wszyscy uczestnicy wyjadą z Bochni w pełni zadowoleni – napisała w liście do organizatorów Agata Kornhauser-Duda, która podobnie jak w ubiegłych latach objęła Honorowy Patronat nad Festiwalem.

Szczegóły festiwalu określa regulamin dostępny na stronie internetowej organizatora www.festiwal.bochnia.pl. Tam też znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Uczestnikom, podobnie jak od sześciu lat, będzie akompaniować Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika. Przesłuchania konkursowe i koncerty poprzedzą dwudniowe warsztaty prowadzone przez znakomitych polskich artystów. Udział w całym wydarzeniu będzie bezpłatny.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Głównym Partnerem jest Województwo Małopolskie.


Festiwal powstał w 2008 roku. Początkowo było to wydarzenie artystyczne obejmujące zasięgiem województwo małopolskie. Z biegiem lat zgłoszenia zaczęły spływać z całej Polski oraz zagranicy. Kopia festiwalu powstała w Saarlouis (Niemcy).

W gronie artystów prowadzących warsztaty i jurorów na przestrzeni czternastu lat byli: Adrianna Biedrzyńska, Olga Bończyk, Halina Frąckowiak, Majka Jeżowska, Aleksandra Królik, Monika Kuszyńska, Dorota Miśkiewicz, Halina Mlynkova, Dorota Osińska, Ania Rusowicz, Hanna Śleszyńska, Izabela Trojanowska, Alicja Węgorzewska, Ania Wyszkoni, Artur Barciś, Wojtek Cugowski, Grzegorz Hyży, Janusz „Yanina” Iwański, Robert Janowski, Krzysztof Jaryczewski, Mariusz Kałamaga, Kolja Koglin, Wiesław Komasa, Zygmunt Konieczny, Paweł Królikowski, Andrzej Lampert, Marek Pacuła, Maurycy Polaski, Janusz Radek, Sebastian Riedel, Stanisław Sojka, Daryl Strodes, Zbigniew Wodecki, Jan Wojdak, Tadeusz Woźniak, Jacek Wójcicki, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Zanussi, Maciej Zembaty, Jacek Zieliński i oczywiście związany z festiwalem od pierwszej edycji Marek Piekarczyk.

Jak wyglądały próby, warsztaty i przesłuchania konkursowe? To wszystko można
zobaczyć w reportażu, który był wyemitowany na ogólnopolskiej antenie TVP3 kilka miesięcy temu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X