R e k l a m a

Poznawanie realiów życia w Bochni. Spotkanie dla uchodźców z Ukrainy

-

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie zorganizowane dla nowych, ukraińskich mieszkańców Bochni i okolic. Wczoraj wieczorem w Miejskim Domu Kultury zjawiło się kilkadziesiąt osób.

Spotkanie poprowadziła Raisa Nazarowa – instruktorka szycia artystycznego w MDK. Raisa do 25 roku życia mieszkała w Kijowie, a od 23 lat mieszka w Polsce. Od 20 lat jest mieszkanką Bochni.

Trwające nieco ponad godzinę spotkanie miało charakter organizacyjny – wszyscy uczestnicy otrzymali kartki z podstawowymi zwrotami w języku polskim oraz z danymi teleadresowymi najważniejszych instytucji w mieście. Przekazano także informacje dotyczące nadawania numeru PESEL (do czego jest potrzebny oraz jak o niego zawnioskować).

Wkrótce w MDK mają ruszyć lekcje języka polskiego dla dzieci, a w placówce będą także organizowane spotkania mające ułatwić społeczności ukraińskiej wzajemne poznanie się. Na Facebooku utworzono specjalną grupę, w której na bieżąco można zgłaszać i podejmować ważne dla uchodźców problemy/tematy – także bardzo prozaiczne.

Podczas gdy Raisa Nazarowa rozmawiała z dorosłymi uczestnikami spotkania, w sąsiedniej pracowni plastycznej ukraińskie dzieci miały okazję zatracić się w kreatywnych zajęciach – z czego skwapliwie skorzystały.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia