Rodzina z Proszówek potrzebuje pomocy. Ogień zniszczył ich dom

-

Trwa zbiórka funduszy na odbudowę dachu i piętra domu, który ucierpiał w pożarze w Proszówkach w gminie Bochnia. Jak już informowaliśmy w nocy ze środy na czwartek (16-17 marca) palił się budynek gospodarczy, a ze względu na zwartą zabudowę zagrożone były sąsiednie budynki mieszkalne.

W pożarze zniszczony został budynek gospodarczy oraz całkowicie spłonął znajdujący się w środku samochód osobowy. Ogień strawił także poddasze sąsiedniego domu jednorodzinnego – link do naszej publikacji TUTAJ. To właśnie tego domu dotyczy opisywana zbiórka.

Ogień podsycany wiatrem szybko przeskoczył na ścianę naszego domostwa. Styropian, którym był ocieplony dom zajął się błyskawicznie, zanim dojechał pierwszy zastęp straży pożarnej płomienie zajęły cały dach. Nasz dom przez ponad 5 godzin gasiło 7 jednostek straży pożarnej. W sumie 42 oddanych strażaków, dzięki którym udało się go ugasić i nie przedarł się na sąsiadujące domostwa. Już nad ranem po ustaniu akcji gaśniczej naszym oczom ukazał się ogrom zniszczeń, wywołanych nie tylko pożarem, ale również wodą, która go gasiła – zrelacjonowali w serwisie Zrzutka.pl Izabela, Sebastian, Joanna i Paulina.

Piętro domu, gdzie mieściły się sypialnie i łazienka rodziny, jest praktycznie całkowicie zniszczone. Ponadto podczas akcji gaśniczej i podczas uprzątania zniszczeń ucierpiała również klatka schodowa i parter, na którym znajduje się tylko salon i kuchnia. Teraz priorytetem jest jak najszybsza odbudowa dachu, rekonstrukcja spalonej ściany oraz remont piętra, tak aby w domu można było ponownie zamieszkać.

W maju 2010 roku przeżyliśmy powódź, jednak ogrom zniszczeń po pożarze jest znacznie większy niż po wejściu wody. Obawiamy się, że bez pomocy ludzi dobrego serca może nam być ciężko samemu udźwignąć trud odbudowy miejsca najbliższego naszemu sercu. Dlatego nieśmiało prosimy o jakiekolwiek wsparcie, za które z góry dziękujemy. Sami pomagając innym doskonale wiemy, że dobro wraca – dodała poszkodowana rodzina.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023