W Brzeźnicy już niebawem powstanie kolejny w Gminie Bochnia klub Senior+

-

Gmina Bochnia pozyskała blisko 180 tys. zł dofinansowania na adaptację budynku świetlicy w Brzeźnicy – powstanie tu Klub Senior+. Samorząd dorzuci na ten cel kolejne 44 tys. zł. Projekt zostanie zrealizowany do końca tego roku.

W budynku świetlicy wiejskiej w Brzeźnicy na potrzeby seniorów zostaną przeznaczone następujące pomieszczenia:

 • pomieszczenie ogólnodostępne wyposażone w stoły i krzesła – pełniące funkcję sali spotkań (z wydzieloną szatnią)
 • kuchnia wyposażona w urządzenia i naczynia do przygotowywania i spożycia posiłków
 • pomieszczenie do warsztatów kulinarnych wyposażone w stół/blat i sprzęty do prowadzenia zajęć,
 • łazienka wyposażona w dwie toalety i umywalki w tym jedna dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
 • wydzielone miejsce pełniące funkcję szatni dla seniorów.

Ponadto w placówce zorganizowane będzie również pomieszczenie klubowe wyposażone w sprzęt RTV, kanapy i fotele oraz sala komputerowa.

– Dziękuję panu wojewodzie małopolskiemu Łukaszowi Kmicie, posłowi Wiesławowi Krajewskiemu oraz radnemu powiatowemu Mariuszowi Zającowi za dotychczasową pomoc w działaniach mających na celu podnoszenie komfortu życia seniorów w Gminie Bochnia. W Naszej Gminie dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Wojewódzkiego powstał już klub Seniora w Majkowicach i Nieprześni – podkreśla wójt gminy Marek Bzdek.


Projekt zakłada następujące prace budowlane:

 • Adaptacja i modernizacja kuchni – modernizacja instalacji elektrycznej oraz oświetlenia (poprawa parametrów oświetlenia – oświetlenie LED), wykonanie gładzi na ścianach i sufitach, malowanie ścian i sufitów, wykonanie płytek na podłogach i ścianach, zabudowa aneksu kuchennego, modernizacja centralnego ogrzewania.
 • Adaptacja i modernizacja pomieszczenia do warsztatów kulinarnych – modernizacja instalacji elektrycznej oraz oświetlenia (poprawa parametrów oświetlenia – oświetlenie LED), wykonanie gładzi na ścianach i sufitach, malowanie ścian i sufitów, wykonanie płytek na podłogach i ścianach, modernizacja centralnego ogrzewania.
 • Adaptacja i modernizacja sali komputerowej – modernizacja instalacji elektrycznej oraz oświetlenia (poprawa parametrów oświetlenia – oświetlenie LED), wykonanie instalacji internetowej, wykonanie gładzi na ścianach i sufitach, malowanie ścian i sufitów, wykonanie podłogi – wykładziny z tworzyw sztucznych, wymiana drzwi (poszerzenie otworów drzwiowych), modernizacja centralnego ogrzewania.
 • Adaptacja i modernizacja sali klubowej – modernizacja instalacji elektrycznej oraz oświetlenia (poprawa parametrów oświetlenia – oświetlenie LED), wykonanie instalacji internetowej i audiowizualnej, wykonanie gładzi na ścianach i sufitach, malowanie ścian i sufitów, wymiana drzwi (poszerzenie otworów drzwiowych), modernizacja centralnego ogrzewania.
 • Adaptacja i modernizacja sali spotkań – modernizacja instalacji elektrycznej oraz oświetlenia (poprawa parametrów oświetlenia – oświetlenie LED), wykonanie instalacji internetowej oraz audiowizualnej, wykonanie gładzi na ścianach i sufitach, malowanie ścian i sufitów, wykonanie podłogi z paneli podłogowych, modernizacja centralnego ogrzewania.
 • Wykonanie łazienki z toaletami – wykonanie 2 nowych toalet (przebudowa istniejącego pomieszczenia na toalety dla potrzeb Klubu Senior+) – jedna z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonanie gładzi i malowanie sufitów, wykonanie instalacji elektrycznej, wykonanie oświetlenia (oświetlenie LED), wykonanie fliz na ścianach i podłodze, wykonanie instalacji wod-kan i c.o.
 • Poszerzenie otworów drzwiowych i wymiana drzwi w pomieszczeniach Klubu Senior+ Wyposażeniu pomieszczeń w następujące sprzęty i meble:
 • Kuchnia wyposażona będzie meble kuchenne z blatami roboczymi do przyrządzania potraw, szafa chłodnicza, czajnik, naczynia i sztućce, garnki, robot kuchenny, ekspres do kawy.
 • Sala do warsztatów kulinarnych wyposażona będzie w blat roboczy, szafki/regały do przechowywania sprzętów.
 • Sala komputerowa – laptopy, stoliki komputerowy z krzesłami, urządzenie wielofunkcyjne, meble – szafki/regały.
 • Pomieszczenie klubowe wyposażone będzie w fotele klubowe, kanapę, ławy, telewizor,
 • Sala spotkań: wyposażona będzie w stoły i krzesła, ekran, projektor, meble np. regał/szafa Projekt zostanie zrealizowany do końca bieżącego roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023