🔸 8 lat firmy Werner Kenkel w Bochni. Tak wygląda dziś od środka – WIDEO

Specjalizująca się w produkcji opakowań kartonowych firma Werner Kenkel była pierwszym przedsiębiorstwem, które zdecydowało się kupić tereny w nowo powstałej strefie gospodarczej w Bochni i wybudować tu swoją fabrykę. 1 kwietnia 2014 r. zespół składający się z 40 pracowników rozpoczął produkcję opakowań. Od tamtej pory (dziś mija dokładnie 8 lat od uruchomienia zakładu) firma wyraźnie jest obecna w bocheńskiej rzeczywistości – nie tylko poprzez fakt zatrudniania tu obecnie ponad 350 osób.

Grupa Werner Kenkel to polska firma rodzinna, która swoją główną siedzibę ma w Krzycku Wielkim, gdzie rozwija się nieprzerwanie od 1979 roku (początkowo miała zaledwie… 3 pracowników – dziś zatrudnia w sumie 1800 osób). Zakład produkcyjny wybudowany w Bochni to pierwsza fabryka Grupy, która powstała poza obszarem Wielkopolski. Lokalizację wybrano ze względu na świetne przygotowanie infrastruktury, bliskość autostrady oraz warunki zaoferowane przez Krakowski Park Technologiczny.

Dokładnie 8 lat temu w Bochni powstała jedna z najnowocześniejszych fabryk tego typu w Europie: pod względem ekologii, wydajności i organizacji produkcji. Firma zainwestowała tu ponad 20 mln zł. W zakładzie uruchomiono linie produkcyjne do zadruku tektury falistej, maszyny do wykrawania opakowań oraz maszyny do składania i sklejania pudeł. Produkuje się tu m.in. opakowania zbiorcze z tektury dla wielu marek znanych na polskim i europejskim rynku. Z czasem zakład został rozbudowany o kolejne powierzchnie produkcyjno-magazynowe oraz uruchomiono produkcję tektury falistej.

Od samego początku swojej obecności w Bochni Werner Kenkel angażuje się w życie lokalnej społeczności. Regularnie i mocno wspiera bocheńską Fundację Auxilium oraz liczne wydarzenia organizowane w mieście – m.in. coroczne Dni Bochni, czy imprezy rekreacyjne, takie jak Bieg Solny, Charytatywna Sztafeta 24h lub Rajd „Po Zdrowie”. Firma regularnie wspiera jednostki OSP z terenu powiatu oraz Komendę Straży Pożarnej w Bochni i jest mecenasem Miejskiego Domu Kultury. W  tym roku Spółka wsparła już organizację Konkursu Matematycznego w I LO oraz Turnieju Piłkarskiego w Łapczycy, który odbył się w ubiegłą sobotę. I to na pewno nie koniec.

8 urodziny Werner Kenkel Bochnia świętowano w iście zimowej atmosferze, przy sypiącym śniegu i temperaturze bliskiej zera. Mimo to pracownicy firmy postanowili uczcić święto posadzeniem 8 dębów, właśnie na pamiątkę 8 lat działalności.

Werner Kenkel Bochnia stale się rozwija dlatego zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy. Wykorzystaj szansę i dołącz do zespołu Werner Kenkel Bochnia! Pracuj z nami – Werner Kenkel Kariera

Najnowsze materiały Partnerów

X