Szpital w Bochni: Nowy tomograf to strzał w dziesiątkę

-

Zakup nowego, 32-rzędowego tomografu w bocheńskim szpitalu powiatowym okazał się strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie zmniejszyła się kolejka pacjentów oczekujących na badanie TK. – Na badanie do Bochni przyjeżdżają pacjenci z Krakowa, gdzie oczekuje się nawet kilka miesięcy. U nas raptem 1-1,5 tygodnia – zwraca uwagę w mediach społecznościowych Rafał Rudka, członek zarządu powiatu bocheńskiego.

– Efekt ten został osiągnięty dzięki zdecydowanie większym możliwościom technicznym nowego Tomografu Komputerowego, jak i wprowadzonym zmianom organizacyjnym w pracowni TK (m.in. wydłużenie godzin pracowni, optymalizacja czasu pracy) – tłumaczy Sabina Wojewoda, Koordynator Centrum Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu Powiatowym w Bochni. – Teraz jesteśmy w stanie wykonać jednocześnie badanie nawet trzech okolic anatomicznych, do tej pory niemal każdą musieliśmy badać oddzielnie.

To wszystko spowodowało, że na badanie do Bochni przyjeżdżają także pacjenci z Krakowa, gdzie na przyjęcie oczekuje się  nawet kilka miesięcy. W Bochni to raptem 1-1,5 tygodnia.

W marcu w CDO wykonano ponad 700 badań tomografem. To absolutny rekord.

Tomograf komputerowy trafił do bocheńskiego szpitala w zeszłym roku, kosztował blisko 2,6 mln zł. Połowa tej kwoty pochodziła z pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, drugie pół to środki własne szpitala i 500 tys. zł dotacji ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

Na badanie Tomografii Komputerowej (TK) w ramach podpisanej umowy z NFZ można się zarejestrować:

  • osobiście w rejestracji Centrum Diagnostyki Obrazowej (CDO) w godzinach 07:30-18:00 od poniedziałku do piątku (poziom -1)
  • telefonicznie pod numerem telefonu 14 615-32-66 w godzinach 10:30-14:00 od poniedziałku do piątku
  • poprzez adres e-mail  [email protected].

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023