R e k l a m a

Bochnia. „Poznajmy się lepiej”. Integracja polsko-ukraińska – ZDJĘCIA

-

W środę w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” przy ul. Karolina w Bochni odbyły się sielankowe plastyczne warsztaty wielkanocne Bocheńskich Seniorów wraz z Ukraińskimi Matkami i ich dziećmi. Dzień później polskie i ukraińskie dzieci uczęszczające do miejskich podstawówek bawiły się na wspólnych zajęciach w pracowni RERUM.

Owocem warsztatów w domu seniora są prace (wianki, pisanki, ozdoby świąteczne), które zostały przekazane na mini-kiermasz zorganizowany w Galerii Bocheńskiej, obok Ciachomanii. Stoisko stanęło tam wczoraj, ale będzie dostępne także w piątek (13:00-16:00) oraz w sobotę (10:00-14:00). Cały uzyskany dochód przekazany zostanie na pomoc Ukrainie.

Wczoraj w bawialni edukacyjnej RERUM na 2 piętrze w Galerii Bocheńskiej odbyła się także integracja międzypokoleniowa oraz wymiana wielkanocnej tradycji i kultury. Dzieci polskie i ukraińskie z klas ze szkoły podstawowej nr 1 i 5 w Bochni, bawiły się, umacniały więzi, jednoczyły poprzez sztukę i tworzenie wspólnych motywów świątecznych. Były zabawy, śmiechy, radość i śpiewy z Muzycznym Zakątkiem – Funny Bunny.

Wydarzenie było kontynuacją inicjatywy #Poznajmy się lepiej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia