Nowy oddział w bocheńskim szpitalu

-

W Szpitalu Powiatowym w Bochni otwarto Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Ma to ułatwić dostęp do specjalistów z dziedziny ortopedii, ale też krótszy czas oczekiwania na zabiegi.

– To kolejne rozwiązanie w naszym szpitalu, które ułatwi mieszkańcom powiatu bocheńskiego dostęp do lekarzy specjalistów – mówił podczas otwarcia Adam Korta, starosta bocheński.

Oddział mieści się w pionie zabiegowym, na parterze budynku B szpitala od strony ulicy Krakowskiej. Docelowo będzie liczył 25 łóżek, na początek jest ich 15.

Nowym oddziałem kieruje lek. med. Mateusz Job, od kilku lat związany ze szpitalem powiatowym w Bochni. Zespół lekarzy ortopedów tworzą także lek. med: Piotr Dąbek, Bartosz Stasiak i Jacek Rycombel.

Z końcem marca, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, w bocheńskim szpitalu zostały wznowione operacje planowe. Lekarze nadrabiają więc zaległości. Najczęściej wykonują – zaplanowane zabiegi artroskopii stawów kolanowych, korekcję deformacji stopy, zabiegi chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, ale także tzw. „urazówkę” czyli zespolenia złamań kończyny górnej i dolnej.

– Mamy też sporo planów, oprócz chirurgii kolana i stopy, chcemy rozwijać chirurgię barku i ręki. Będziemy się także starać o kontrakt na wykonywanie operacji związanych z wszczepianiem endoprotez – dodaje lek. med. Mateusz Job.

W otwarciu uczestniczyła przewodnicząca rady powiatu, członkowie zarządu powiatu, lekarze i administracja szpitala.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

lipiec, 2022

X