🔸 Co brać pod uwagę wybierając ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC jest w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej obowiązkowe. Oznacza to, że właściciel pojazdu musi mieć je wykupione na konkretne auto jeśli ma zamiar poruszać się nim po publicznych drogach. Co należy brać pod uwagę wybierając ofertę jednego z licznych ubezpieczycieli? Podpowiadamy.

Cena ubezpieczenia

Wielu właścicieli pojazdów przy wyborze ubezpieczenia OC kieruje się głównie ceną. Niekiedy różnice między ofertami różnych firm mogą sięgać nawet tysiąca złotych. Wiele tak naprawdę zależy od konkretnego modelu auta, ale także od doświadczenia kierowcy. Zamiast więc corocznie niepotrzebnie przepłacać, warto wybrać po prostu opcję dużo tańszą. Tym bardziej, że oferuje ona identyczną ochronę, ponieważ jest zobligowana ustawą prawną.

Renoma ubezpieczyciela

Kolejną, nie mniej ważną kwestią, jest renoma towarzystwa ubezpieczeniowego. Zanim podpiszemy umowę warto zwrócić uwagę na to co sądzą o danej firmie pozostali klienci. Czy są zadowoleni z jakości obsługi, czy można dodzwonić się w każdej chwili na infolinię i czy da się pewne formalności wykonać wygodnie, bez wychodzenia z domu? Jeśli tak to te cechy wskazują na to, że jest to nowoczesne towarzystwo ubezpieczeniowe, które dba o jakość swoich usług i stara się wychodzić naprzeciw rosnącym potrzebom klientów.

Oczywiście nie wszystkie opinie muszą być pozytywne. Tak naprawdę nawet największe towarzystwa ubezpieczeniowe przez krótkie okresy swojej działalności borykały się z różnymi problemami. Grad, powódź lub inna klęska żywiołowa powodowała, że pojawiało się w jednym momencie wiele spraw, które należało szybko i pozytywnie rozwiązać. Nie oznaczało to, że firma nie była w stanie poradzić sobie z obsługą klienta, ale dochodziła kwestia niespodziewanych wydarzeń.

Dodatkowe zniżki

Wybierając konkretne ubezpieczenie OC warto także dokładnie sprawdzić to czy dana firma może zaoferować zniżki na kolejne lata. Wystarczy dokładnie wczytać się w dostępne regulaminy, aby dowiedzieć się, że regularne opłacanie składek spowoduje obniżenie ceny po wyznaczonym czasie. Nie będzie to zwykle duża różnica, ale dla wielu osób wystarczająca na to, aby podjąć decyzję związaną z wyborem konkretnego ubezpieczyciela.

Warto także przyjrzeć się regulaminom. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne pakiety OC i AC. Jeśli planujemy wraz z podstawowym ubezpieczeniem zakupić także to nieobowiązkowe to warto skorzystać z kalkulatora lub bezpośrednio zapytać o dodatkowe zniżki. Kupno kilku polis w zestawie jest w wielu przypadkach dużo bardziej opłacalne.

Najnowsze materiały Partnerów

X