Bochnia. Pędził prawie 150 kmh na ulicy Proszowskiej!

-

Policjanci bocheńskiej drogówki zatrzymali na ul. Proszowskiej dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich jechał 124 kmh, drugi aż 149 kmh. Obaj otrzymali wysokie mandaty i czasowo stracili prawo jazdy.

W nocy z czwartku na piątek bocheńscy policjanci sprawdzali na drogach zachowanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Jako miejsce kontroli wybrali punkt znajdujący się w obrębie przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej w Bochni na ul. Proszowskiej. W miejscu kontroli obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Około godziny 23 policjanci zatrzymali do kontroli jadącego w stronę centrum, osobowego seata. Prędkość pojazdu, którym kierował 39-letni mieszkaniec gminy Bochnia wyniosła 124 km/h.

Niemal natychmiast po zakończeniu powyższej interwencji, mundurowi zatrzymali kolejny pojazd. Kierowca osobowego opla, jadący w stronę centrum miasta, rozwinął prędkość 149 km/h. W trakcie legitymowania okazało się, że to 21-letni mieszkaniec Krakowa.

Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem policjanci nałożyli na nich mandaty w kwocie 2500 zł oraz 10 punktów karnych. 39 i 21-latek stracili także uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2022