📸🎞 Orkiestra Baczków zagrała w Łapczycy. Wzruszające występy, świetne show! – ZDJĘCIA, WIDEO

-

W niedzielę w Hali Sportowej w Łapczycy odbył się koncert Orkiestry Baczków zatytułowany „Radość i Nadzieja”. Gościnnie wystąpili także inni wykonawcy. – Spodziewałem się wielu doznań muzycznych, dobrych wokali, dobrej realizacji dźwięku i jak to za zwyczaj na koncertach Orkiestry bywa jakiegoś przesłania. Jednak to co zobaczyłem i usłyszałem przerosło moje najśmielsze oczekiwania – ocenił w mediach społecznościowych wójt Marek Bzdek.

Po pierwszym utworze (Niech w radosne święto) zaśpiewanym przez Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie orkiestra zagrała kompozycję dyrygenta – Wojciecha Zwierniaka, do której przepiękny, wzruszający taniec wykonała Wiktoria Skolarus. Ten blok muzyczny orkiestra zakończyła utworem „Pokonałeś” podczas którego pojawił się Arkadio rapujący wspólnie z… Siedlecanami.

Drugą część rozpoczął utwór instrumentalny „Encanto” (orkiestra pokazała swoją muzykalność oraz wspaniałe brzmienie i energię), następnie Wiktoria Kasprzyk zaśpiewała piosenkę „Małe szczęścia”, z ogromnym zaangażowaniem i świetną interpretacją. „Choćbyś wyparł się korzeni, bogów swych, spotkasz ludzi co, pokażą drogę ci” – te słowa zaśpiewane przez księdza Łukasza Buksę wybrzmiały szczególnie donośnie w obecnym czasie, a niesamowita aranżacja utworu – „Wznieś serce nad zło”, pozwoliła odkryć go na nowo. Tomasz Jarosz i Arkadio wykonali utwór „Cichosza”, a Orkiestra pierwszy raz w historii wystąpiła z raperem. Ten blok muzyczny zwieńczył utwór ”Co mi panie dasz” – zaśpiewany przez jak zwykle świetną Monikę Wojciechowską.

„I nawet kiedy będę sam, nie zmienię się, to nie mój świat” – zaśpiewał Aleksander Ślusarz – chłopiec z niepełnosprawnością. Dramaturgii temu utworowi dodał szept całej orkiestry oraz partia rapowana przez innego chłopca z niepełnosprawnością – Bartka Skoczyńskiego. Olek oraz Bartek dostali owacje na stojąco.

Finałową piosenkę „Tolerancja” zaśpiewał Roman Bardun – Ukrainiec, który podziękował Polakom za pomoc jego rodakom.

Następnie mikrofon przejął dyrygent Orkiestry – Wojciech Zwierniak, który podziękował, wszystkim artystom, gościom, przedstawicielom władzy, obsłudze technicznej i swojej rodzinie. Szczególne podziękowania spłynęły na ręce Wójta Gminy Bochnia – Marka Bzdeka, który bardzo mocno wspiera działania orkiestry. Warto nadmienić, że orkiestra wystąpiła w nowych mundurach.

Następnie Wójt Gminy Bochnia podziękował wszystkim za występ i zaprosił na scenę Ewelinę Łubik-Węgrzyn – kierowniczkę Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie oraz Justynę Janik – wokalistkę która występowała z Orkiestrą w „Mam Talent”. Później głos przejął poseł na sejm Wiesław Krajewski, który wręczył specjalne nagrody dla Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie o Orkiestry Baczków ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotra Glińskiego. Następnie przemawiali: Marta Malec – Lech – marszałek Województwa Małopolskiego, oraz Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski – oboje byli pod ogromnym wrażeniem występu Orkiestry.

W finale Orkiestra wykonała wszystkie 3 utwory, które prezentowała w finale programu „Mam Talent” (choreografię przygotował Andrzej Starowicz), a wisienką na torcie było „show” wykonane przez Księdza Łukasza, który śpiewał melodie powtarzane przez publiczność.


Cover utworu „Faith”, który w oryginale wykonali Stevie Wonder i Ariana Grande. Tak Orkiestra Baczków odtworzyła swój występ z finałowego odcinka 13. edycji TVN-owskiego show „Mam talent!”:


Koncert prowadził: Konrad Sołtys

Śpiewali:
Aleksandra Gawłowicz
Monika Wojciechowska
Wiktoria Kasprzyk
Justyna Janik
Aleksander Ślusarz
Tomasz Jarosz
Łukasz Buksa OFM
Roman Bardun
Rapowali:
Bartosz Skoczyński
Arkadio.

Z orkiestrą wystąpiła sekcja smyczkowa: Sinfonia Carpathia

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023