R e k l a m a

🔸 Naturalna siła chrzanu i gorczycy – domowy sposób na porost włosów

Kuracje na porost włosów często kojarzą się ze skomplikowanymi technologiami i dużymi kosztami

Kuracje na porost włosów często kojarzą się ze skomplikowanymi technologiami i dużymi kosztami. Zanim zdecydujesz się na spore wydatki, spróbuj naturalnych rozwiązań. To zaskakujące, jak bardzo są skuteczne.

Od jakiegoś czasu wielką karierę robi ziołowa wcierka Bánfi Hajszesz węgierskiej firmy Herbária (więcej preparatów wzmacniających cebulki i hamujących wypadanie włosów znajdziesz w renomowanym sklepie MakeUp.pl: https://makeup.pl/categorys/723185/). Koszty jej stosowania są niewielkie, a skuteczność – ogromna. To właśnie dzięki niej na popularności zyskały takie naturalne cuda, jak chrzan, gorczyca, jałowiec (antyoksydant) i majeranek (przeciwłupieżowy, przeciwzapalny). Okazuje się, że wszystkie razem i każdy z osobna mają niezwykłe właściwości poprawiające kondycję fryzury.

Na gęste włosy – chrzan

Chrzan pospolity działa trochę jak kofeina czy chilli – przede wszystkim pobudza krążenie krwi w skórze głowy, dzięki czemu włosy rosną szybciej i jest ich więcej. Lepiej ukrwione cebulki równają się przyrostowi na długości powyżej normy, która wynosi średnio 1 cm na miesiąc. Dodatkowo chrzan jest w stanie aktywować mieszki, które były do tej pory uśpione, stąd przy stosowaniu wcierki chrzanowej nagły wysyp tzw. baby hair.

Spróbuj wykonać wcierkę z chrzanu samodzielnie. Zetrzyj niewielki, ale koniecznie świeży, korzeń na tarce z małymi oczkami. Gotową papkę wetrzyj palcami w skórę głowy i pozostaw na około 30 min. Po tym czasie spłucz ciepłą wodą i umyj włosy szamponem wzmacniającym. Stosuj 1-2 razy w tygodniu przez pół roku. Pamiętaj, aby wcześniej wykonać test alergiczny na niewielkim obszarze skóry, ponieważ chrzan może uczulać, na niektórych działa drażniąco nawet sam jego zapach.

PS Chrzan ma też właściwości grzybo- i bakteriobójcze, dlatego jego rola w pielęgnacji skóry głowy jest tym bardziej cenna.

Na nadmierne wypadanie włosów – gorczyca

W kosmetyce wykorzystywany jest albo olejek, albo proszek gorczycowy z gorczycy białej. W środku ziarenek znajdują się bowiem związki siarki o działaniu silnie rozgrzewającym, dzięki czemu zarówno cebulki, jak i mieszki włosowe są doskonale dotlenione oraz odżywione. Rezultaty są naprawdę spektakularne – gorczyca jest polecana nie tylko w przypadku kosmyków z tendencją do wypadania, lecz także jako kuracja na łysienie.

Wcierkę gorczycową wykonasz w domu – rozgnieć kuleczki w moździerzu, a otrzymany proszek zmieszaj z oliwą. Wetrzyj w skalp i, podobnie jak w przypadku chrzanu, pozostaw na ok. 30 min. Po tym czasie umyj głowę. Jeśli chcesz, możesz zmieszać oba składniki ze sobą, obserwuj jednak, czy nie pojawia się nadmierny świąd i zaczerwienienie.

Najnowsze materiały Partnerów