Wiśnicz. Uciekał na quadzie przed policją. Został zatrzymany w domu

-

Interwencja wiśnickich policjantów wobec 43-letniego kierującego quadem zakończyła się pościgiem za nim i zatrzymaniem go w miejscu zamieszkania. Mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu.

W piątek w godzinach nocnych, policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu patrolowali teren Starego Wiśnicza. W rejonie znajdującego się tej miejscowości przedszkola zauważyli quada, którego kierujący celowo wprowadzał pojazd w poślizg. – Takie działanie stwarzało niebezpieczeństwo zarówno dla kierującego, jak i dla znajdujących w tym miejscu innych osób. Dodatkowo, kierujący pojazdem przewoził nim pasażerkę, która w trakcie jazdy nie miała założonego kasku ochronnego – informuje policja.

Funkcjonariusze widząc tę sytuację chcieli zatrzymać mężczyznę do kontroli, jednak wydane przez nich polecenia do zatrzymania się zostały przez niego zignorowane. Kierujący quadem zaczął uciekać, a policjanci ruszyli za nim w pościg.

Po przejechaniu niewielkiego odcinka drogi asfaltowej, mężczyzna zjechał na drogę leśną, a następnie uciekł do domu. Tam został zatrzymany.

Sprawca został wylegitymowany oraz przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar ten wykazał prawie pół promila. 43-latek z gminy Nowy Wiśnicz stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu oraz popełnione wykroczenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022