„Makulatura na misje”. W sobotę zbiórka przy kościele św. Jana

-

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni informuje, że druga w tym roku edycja akcji „Makulatura na misje” odbędzie się w sobotę 28 maja przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7:00-16:00.

Dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli od 1 września 2021 r. do przedszkola w Centrum Dziecka w Kamerunie uczęszcza już 116 dzieci, a do szkoły 215. Wiele dzieci czeka dalej na przyjęcie. Potrzebne są pieniądze na przygotowanie następnych sal. Dlatego organizatorzy zbiórki proszą wszystkich ludzi dobrej woli i o wrażliwym sercu do przyniesienia zużytego papieru, kartonu.

Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Krzyżanowickiej 68 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00. Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii parafialnej przy parafii św. Pawła Ap. lub organizatorom Akcji Makulatura na Misje w dniu zbiórki.

Każdy przekazany przez nas kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt przedszkole i szkołę w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde stolicy Kamerunu. Pomóżmy dzieciom ulicy – zachęca Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022