R e k l a m a

Uczniowie „Mechanika” na praktykach w Grecji

-

W maju grupa 34 uczniów Technikum nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 w Bochni wyruszyła w daleką europejską, zawodową podróż. Po pokonaniu kilku granic państwowych 16 maja 10 elektryków, 9 mechaników samochodowych i 15 logistyków rozpoczęło 2 tygodniowe praktyki w Grecji.

Wiosną tego roku uczniowie biorący udział w projekcie doskonalili język angielski, zwłaszcza język zawodowy, poznali tajniki pisma greckiego, przypomnieli sobie najważniejsze momenty z historii Grecji oraz fakty z geografii i kultury tego kraju. A wszystko to z związane było z miejscem realizacji praktyk zawodowych, czyli Grecją.

Oprócz praktyk w zakładach pracy rozmieszczonych między Salonikami a Larisą uczniowie realizowali ambitny plan kulturowy. Weekendowy czas wolny spędzili na zwiedzaniu Meteorów oraz rejsie na malowniczą wyspę Skiatos, która jest niejako symbolem luksusu i celem wakacyjnych podróży wielu Greków i Europejczyków. Popołudnia i długie wieczory przeznaczone były na poznanie najbliżej okolicy i skorzystanie z walorów Greckiej Riwiery.

Czas praktyk szybko upłynął i już 30 maja trzeba było powrócić do codziennych obowiązków, na rozpoczynające się egzaminy zawodowe i na krótkie przedwakacyjne spotkania w szkole. Dla wszystkich uczestników był to czas rozwoju osobistego i spojrzenia na swoją przyszłość z innej perspektywy.

Zespół Szkół Nr 1 w Bochni jest beneficjentem programu Erasmus+ na lata 2021-2027, w ramach przyznanej szkole Akredytacji Erasmusa, programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W szkole realizowany jest projekt pod nazwą „Spod Olimpu na zawodowe szczyty”, na realizację którego szkoła otrzymała 62 957 euro. Celem projektu jest rozwój kompetencji zawodowych i kluczowych uczniów technikum w zawodach technik elektryk, technik mechanik pojazdów samochodowych oraz technik logistyk. Wśród kompetencji kluczowych najważniejszymi są rozwój umiejętności porozumiewania się w języku obcym, kompetencje społeczne, kreatywność i przedsiębiorczość.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia