R e k l a m a

Strażak z Bochni mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

-

Asp. Marcin Kasprzyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni wygrał wyścig kolarski, który w niedzielę 12 czerwca odbył się w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) w ramach 8. Mistrzostw Polski Strażaków PSP w kolarstwie szosowym.

Wyścig odbył się w ramach cyklu Pomorze Zachodnie Tour i został zorganizowany w formie kolarskiego kryterium ulicznego. Strażacy mieli do pokonania w kategoriach K3, M4, M5, M6 – 15 rund (38,5 km) oraz w kategoriach K2, M2, M3 – 20 rund (51,4 km).

Na dystansie 51,4 km po przejechaniu 20 rund najwięcej punktów (premie duże: na 5, 10, 15, 20 okrążeniu / za 1 m. – 5 pkt., 2 m. – 3 pkt., 3 m. – 2 pkt., 4 m. – 1 pkt., premie małe: na okrążeniach 1-4, 6-9, 11-14, 16-19 za 1 m. – 2 pkt., 2 m. – 1 pkt.) zdobył asp. Marcin Kasprzyk, co pozwoliło wygrać wyścig na dłuższym dystansie oraz stanąć na pierwszym stopniu podium.

Koszulka mistrza Polski trafiła w tym roku do Bochni. Na drugim stopniu podium stanął ubiegłoroczny mistrz Polski Marek Szczygieł KM PSP Świnoujście / JF Duet Goleniów, a trzecie miejsce zdobył Dobkowski Martin KM PSP RUDA ŚLĄSKA / EDEN RACING.

Odniesienie zwycięstwa w kryterium zależy od dobrych umiejętności technicznych, szczególnie zdolności szybkiego i umiejętnego pokonywania zakrętów, jak również bezpiecznej jazdy w grupie na krótkiej rundzie. Ważna jest także wyjątkowa sprawność potrzebna do częstych ataków i przyspieszania po wyjściu z zakrętu.