Jan Balicki nie będzie już dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni

-

Jan Balicki piastujący w ostatnich latach stanowisko dyrektora w największej szkole na Bocheńszczyźnie (ponad 1,5 tys. uczniów) zdecydował o przejściu na emeryturę.

Jan Balicki jest dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni od 2015 roku, wcześniej przez wiele lat (1991-2008) był wicedyrektorem placówki. W zeszłym roku świętował jubileusz 40-lecia pracy, a w uznaniu wybitnych osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej otrzymał nagrodę Ministra Edukacji i Nauki.

O zamiarze przejścia na emeryturę i nieprzystępowaniu do ogłoszonego konkursu na dyrektora ZS Nr 1 Jan Balicki poinformował władze powiatu (szkoły średnie podlegają staroście) już kilka tygodni temu, natomiast dziś, podczas apelu na zakończenie roku szkolnego, oficjalnie przekazał tę informację uczniom.

Jan Balicki od lat jest radnym Rady Miasta Bochni, w poprzedniej kadencji (2014-2018) był jej przewodniczącym. W 2014 roku startował jako kandydat PiS w wyborach na burmistrza Bochni (przegrał ze Stefanem Kolawińskim w II turze otrzymując 3403 głosy co stanowiło 39%) Obecnie szefuje komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów oraz zasiada w komisji oświaty.

Kandydaci ubiegający się o stanowisko dyrektora ZS Nr 1 mogli składać swoje oferty do 20 czerwca. Zgłosiła się tylko jedna osoba. Rozmowa z komisją konkursową odbędzie się 7 lipca.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

listopad, 2022