R e k l a m a

Budowa ZOL w Bochni na półmetku. Zobacz jak wygląda w środku – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bochni. – To historyczne przedsięwzięcie, historyczna chwila. Nigdy w historii powiatu nie było tak dużego – wartego 18 mln złotych – przedsięwzięcia – mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego starosta bocheński Adam Korta.

W spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się przed głównym wejściem do budynku, uczestniczyli także przewodnicząca rady powiatu Bernadetta Gąsiorek, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz przedstawiciele zarządu w osobach Jerzego Błoniarza, Marka Rudnika i Rafała Rudki oraz dyrektor szpitala Jarosław Kycia i przedstawiciel wykonawcy Maciej Kołtonowicz oraz kierownik budowy Rafał Matrejek.

ZOL wraz z hospicjum powstaje przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Obiekt ma być gotowy w ciągu najbliższego roku. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy: pierwszy przewidywał wybudowanie obiektu (na to firma miała rok), kolejny – to wykończenie obiektu i wyposażenie go w odpowiedni sprzęt. Drugi etap to montaż stolarki, instalacji sanitarnych czy elektrycznych, tynków, podłoża, wyposażenie oraz zagospodarowanie terenu.

Całe zadanie pochłonie blisko 18 mln zł, powiat wciąż zabiega jeszcze o brakujące środki licząc na dotacje. Starosta Adam Korta podkreślił jednak, że inwestycja zostanie dokończona bez względu na to, czy powiat pozyska na jej realizację środki zewnętrzne, czy nie. – Jeżeli nie pozyskamy, to mamy z panem dyrektorem [szpitala – przyp. red.] pewien scenariusz awaryjny – wyjaśnił.

W budynku zaplanowano miejsce dla około 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych. Obecnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku Szpitala Powiatowego w Bochni i dysponuje zaledwie 22 miejscami. Potrzeby są jednak dużo większe.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia