W niedzielę w Lipnicy koncert „Muzyczna podróż w cztery strony świata”

-

W najbliższą niedzielę 3 lipca o godz. 17:00 na placu przy kościele św. Leonarda w Lipnicy Murowanej odbędzie się Inauguracja Letniego Sezonu oraz koncert „Muzyczna podróż w cztery strony świata”.

W tym dniu na scenie wystąpią Gabriela i Michał Kubarscy – młodzi artyści, którzy poznali się w trakcie studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zestawienie skrzypiec i akordeonu po krótkim czasie okazało się świetnym połączeniem instrumentalnym pozwalającym stworzyć wyjątkowe kreacje muzyczne. Repertuar wykonywany przez artystów obejmuje muzykę z różnych stron świata, przez argentyńskie tango, muzykę francuską, aż po Bałkany.

Muzycy występowali w najważniejszych salach koncertowych na Śląsku m.in. w Filharmonii Śląska im. H. M. Góreckiego w Katowicach, Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Klubie Muzycznym MUZA im. Jana Kiepury i wielu innych.

Na to piękne wydarzenie gorąco zapraszają organizatorzy: Wójt Gminy Lipnica Murowana, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X