R e k l a m a

W niedzielę ekodoradcy w Parku Uzbornia

-

Podczas „Rodzinnej Niedzieli z NGO” w Parku Uzbornia w Bochni będzie czynne stoisko ekodoradców z Urzędu Miasta Bochnia oraz doradcy ds. klimatu i środowiska ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

Od ekodoradców Urzędu Miasta Bochnia, w plenerowym punkcie konsultacyjno-informacyjnym, będzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące dofinansowań na wymianę starego pieca (tzw. kopciuchy), czy ocieplenia budynku.

Ekodoradcy przypomną też o obowiązującej uchwale antysmogowej oraz terminie i obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, do której trafi trafiają informacje o naszych źródłach ciepła, pozwoli na sporządzenie dokładnej mapy emisyjności w całej Polsce.

Gdy rodzice będą pozyskiwać cenne informacje, dzieci będą mogły bawić się kolorowankami o tematyce ekologicznej. Na stoisku będą także drobne ekologiczne upominki.

Doradca ds. klimatu i środowiska Starostwa Powiatowego w Bochni będzie udzielał informacji o ograniczeniach związanych ze zmianą klimatu, zwiększeniu udziału energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych. Będzie też można rozwiązać quiz, rebus bądź krzyżówkę a pierwsze 60 osób, które zrobią to prawidłowo, otrzyma w nagrodę roślinkę oczyszczającą powietrze (bluszcz lub skrzydłokwiat).

„Rodzinną Niedzielę z NGO” zaplanowano na niedzielę 10 lipca w godz. 15:00-19:30. Ze szczegółowym programem można zapoznać się TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia