R e k l a m a

Rada Miasta Bochnia. W czwartek sesja nadzwyczajna. Co w programie?

-

Na najbliższy czwartek 14 lipca zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta Bochnia. W programie zapisano jeden merytoryczny punkt: podjęcie uchwały w sprawie przekazania 30 tys. zł dla kół gospodyń wiejskich w celu zapewnienia im udziału w Małopolskim Festiwalu Smaku.

Wspomniane 30 tys. zł ma przekazać Bochni Województwo Małopolskie.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego jest organizatorem po raz siedemnasty cyklu wydarzeń plenerowych pn. „Małopolski Festiwal Smaku”, który odbywa się w kilku wybranych miastach na terenie województwa. W tym roku zapadła decyzja o zorganizowaniu wydarzenia w sześciu miejscowościach tj. Krakowie, Trzebini, Bochni, Gorlicach, Krynicy-Zdrój i Czernichowie. Partnerem wydarzenia, które zostanie zrealizowane w Bochni jest Urząd Miasta Bochni – wyjaśniono w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Urząd Marszałkowski, zgodnie z porozumieniem stanowiącym załącznik do Uchwały, przekaże Gminie Miasta Bochnia 30 000 zł w celu zapewnienia udziału kół gospodyń wiejskich w tym przedsięwzięciu. Powyższe środki zostaną przekazane w formie dotacji celowej – dodano.

Małopolski Smak to projekt skupiający działania związane z promocją małopolskich produktów regionalnych i tradycyjnych. Głównym założeniem projektu jest realizacja cyklicznych wydarzeń pod nazwą Małopolski Festiwal Smaku, podczas których producenci żywności z terenu Małopolski prezentują oraz sprzedają swoje produkty i potrawy. Festiwalowi towarzyszy także wiele dodatkowych atrakcji, m.in. pokazy gotowania, konkursy, animacje dla dzieci czy koncerty. Decyzja o realizacji projektu została podjęta przez Samorząd Województwa Małopolskiego pod koniec 2003 roku, a pierwszy festiwal odbył się w 2005 r. Od tego czasu wydarzenie wpisało się w kalendarz najważniejszych eventów w regionie, z roku na rok powiększając liczbę wystawców oraz uczestników spragnionych prawdziwych małopolskich smaków” (źródło: www.malopolska.pl).

Bocheńską odsłonę Małopolskiego Festiwalu Smaku zaplanowano na niedzielę 24 lipca. Wydarzenie ma odbyć się na Rynku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia