R e k l a m a

Czy druhowie OSP będą zbierać podpisy w obronie chrześcijan?

-

Szef zarządu OSP w powiecie bocheńskim rozesłał do wszystkich jednostek maila z prośbą o zbiórkę podpisów pod projektem ustawy w obronie chrześcijan. Nie wszystkim podoba się pomysł takiego wciągania strażaków w politykę.

Projekt przygotowała i lansuje Solidarna Polska. Prezes OSP na Bocheńszczyźnie – Tomasz Całka – jest jej aktywnym działaczem. W oficjalnym mailu do strażaków napisał:

„Szanowni druhowie, uprzejmie proszę o zbiórkę podpisów pod projektem nowelizacji kodeksu karnego dotyczącej wzmocnienia ochrony prawnokarnej przed czynami godzącymi w tak fundamentalną wartość, jaką jest wolność sumienia i religii”.

Do maila załączono gotową do wydruku i uzupełnienia kartę podpisów.

– Zaznaczam, iż osoby zaangażowane w zmianę w/w projektu również wspierają działalność OSP, dlatego warto pomóc w tej sprawie – wyjaśnił Tomasz Całka.

Mamy sygnały, że korespondencja wzbudziła u niektórych druhów pewną konsternację i wątpliwość: czy lokalne jednostki OSP rzeczywiście mają być aż tak „w służbie Zjednoczonej Prawicy” i czy powinny angażować się w taką polityczną inicjatywę?

Założony przez Solidarną Polskę komitet „W obronie chrześcijan” ma 3 miesiące na zebranie 100 tys. podpisów – jeśli się to uda, projekt ustawy trafi do Sejmu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia