R e k l a m a

Niepołomice. Niszczył karoserie pojazdów na parkingu aż trafił na… nieoznakowany radiowóz

-

Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach prowadzili czynności w związku z serią dewastacji pojazdów, do jakich doszło na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy na terenie parkingu przed jednym ze sklepów na terenie Niepołomic. Gdy funkcjonariusze wykonywali czynności w rejonie sklepu zauważyli mężczyznę, który dokonał uszkodzeń… nieoznakowanego radiowozu.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymali na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy 3 zawiadomienia dotyczące uszkodzenia pojazdów, poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej ostrym przedmiotem. Do tych zdarzeń doszło w okresie 27 maja do 6 lipca – zawsze w tym samym miejscu tj. na terenie jednego z parkingów sklepu wielkopowierzchniowego w Niepołomicach.

W toku dochodzenia, 12 lipca br., kryminalni z Niepołomic udali się na teren sklepu by przeprowadzić dodatkowe ustalenia w sprawie. Swój nieoznakowany radiowóz pozostawili na terenie parkingu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który podszedł do ich radiowozu, wyciągnął schowany w odzieży ostry przedmiot i uszkodził radiowóz.

Kryminalni natychmiast zatrzymali sprawcę, a po weryfikacji  materiału dowodowego okazało się, że 59-letni mężczyzna jest odpowiedzialny także za poprzednie przypadki zniszczeń powłok lakierniczych pojazdów na tym parkingu.

Niepołomiccy śledczy przedstawili zatem w sumie  4 zarzuty dotyczące uszkodzenia pojazdów. Straty oszacowano na łączną kwotę ok. 10 tys. zł.  Policjanci zauważyli, że sprawca wybierał pojazdy  stojące najbliżej wejścia. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Na pytanie policjantów wyjaśnił, iż niszczył lakier samochodów bo… jemu też kiedyś ktoś porysował pojazd.

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i naprawa szkód.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc