🔸 Małopolski Festiwal Smaku w Bochni – ZDJĘCIA

-

Konkursy, atrakcje, koncert, degustacje i mnóstwo dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać kolejny przystanek Małopolskiego Festiwalu Smaku, który w minioną niedzielę zawitał do Bochni.

Festiwal był pierwszą imprezą zorganizowaną na oddanym w tym samym dniu do użytku zrewitalizowanym rynku miejskim. Ciepły, letni dzień przyczynił się z pewnością również do doskonałej frekwencji. W planach było mnóstwo atrakcji – zarówno dla smakoszy regionalnych produktów, jak i dla rodzin z dziećmi.

Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach tajemniczej kuchni molekularnej, czy pobawić się w strefie gier i zabaw, dorośli natomiast – w konkursach wiedzy o Małopolsce. O podniebienie zwiedzających zadbał Andrzej Polan, gotując na żywo i częstując wszystkich chętnych.

W rozstawionych na rynku stanowiskach, lokalni producenci prezentowali swoje wyroby i organizowali degustacje. Punktem kulminacyjnym programu było rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejsze potrawy regionu. W kategorii kół gospodyń wiejskich pierwszą nagrodę zdobyły panie z Siedlca za „Kaszę pęcak z kapustą i wędzonym podgardlem”. Tuż za nimi uplasowało się koło z Rajbrotu za „Leczo zapiekane w chlebku”, a trzecie miejsce zajęło KGW Kobylanki ze swoim „Kobylskim barszczykiem z paluchem z boczkiem”. Wyróżnienia przypadły kołom z nowego Wiśnicza i Grabia.

Wśród regionalnych producentów triumfowała Babcia Władzia z pierwszym miejscem za rewelacyjne Gołąbki, Octovnia z drugim miejscem za „Lemoniadę hibiskusową”, a Pyrki u Gicków zdobyły miejsce trzecie za „Ziemniaki pieczone w całości z przyprawami”. Wyróżnieni zostali również: Tłocznia Owoców Pawłowski, Dębnik 52 i Lavendziarnia Stoki 6.

Podczas festiwalu została przeprowadzona zbiórka charytatywna na rzecz dwudziestoczteroletniego Kuby – studenta Akademii Górniczo-Hutniczej, miłośnika gór i gier planszowych, który zmaga się z agresywnym chłoniakiem. Zebrano ponad 6 500 zł!

Niedzielne popołudnie zakończył koncert Mateusza Ziółko, który swoją karierę rozpoczął od udziału w finale pierwszej edycji „Mam Talent” w 2008 roku oraz w programie „Jaka to melodia”. W 2013 wydał debiutancki singiel i w tym samym roku triumfował w „The Voice of Poland” w TVP2.

Już od 17 lat Małopolski Festiwal Smaku stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulinarnych w regionie, które – przede wszystkim – daje możliwość zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców najlepszych produktów lokalnych. Festiwal stanowi również doskonałą okazję do odkrywania na nowo przepisów, które znamy z receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

7 sierpnia Małopolski Festiwal Smaku odwiedzi Gorlice, 21 sierpnia Krynicę-Zdrój, a na 11 września zaplanowany jest wielki finał w Czernichowie.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X