R e k l a m a

Poseł Bukowiec: Mieliśmy rację, a PiS prowadzi Polskę do polexitu

-

Politycy Porozumienia przypominają, że dziś mija rok odkąd wyszli z rządu Zjednoczonej Prawicy nie zgadzając się na kroki podejmowane przez Prawo i Sprawiedliwość. – Dziś okazuje się, że mieliśmy rację, a PiS swoją nieodpowiedzialną polityką prowadzi Polskę do polexitu – napisał w mediach społecznościowych poseł z Bochni Stanisław Bukowiec, który jest też sekretarzem generalnym partii.

– Rok temu Porozumienie Jarosława Gowina opuściło rząd. PiS nie dopuszczał do siebie, że Polski Ład, wybory kopertowe, Lex TVN i inne pomysły były złe dla Polski. Wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę – wtedy bez rezultatu. Dziś okazuje się, że mieliśmy rację, a PiS swoją nieodpowiedzialną polityką prowadzi Polskę do polexitu ocenił Stanisław Bukowiec.

Poseł swoim wpisem nawiązał do listu jaki lider Porozumienia – Jarosław Gowin, skierował dziś do swoich współpracowników. Przypominając sprawy, w których w przeszłości Porozumienie sprzeciwiło się PiS, prezes wskazał:

– Także dziś nie możemy się zgadzać ze skrajnie antypolskim kursem wymierzonym w Unię Europejską. Ceną za ten kurs może okazać się utrata setek miliardów złotych, które przypaść mają naszemu krajowi z budżetu unijnego. Już dziś zaś płacimy cenę, jaką jest postępująca marginalizacja Polski na arenie europejskiej. Kontynuacja tego kursu może doprowadzić do wyprowadzenia Polski z UE, co byłoby scenariuszem wymarzonym na Kremlu.

Biorąc powyższe pod uwagę Jarosław Gowin stwierdził jednoznacznie, że „miejsce Porozumienia jest dziś po stronie opozycji”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc