Duże zainteresowanie bocheńską porodówką. W tym roku urodziło się już ponad 1000 dzieci

-

Już ponad 1000 dzieci urodziło się w tym roku w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Jeśli tendencja się utrzyma to rok zakończy się wynikiem 1500 noworodków. – Bochnia bije na głowę okoliczne lecznice – zwracają uwagę przedstawiciele placówki.

Bocheńską porodówkę wybierają nie tylko mieszkanki powiatu bocheńskiego. Wśród rodzących są kobiety z powiatu brzeskiego, dąbrowskiego, a także krakowskiego.

Na czym polega fenomen bocheńskiej „porodówki”? – Z całą pewnością na wykwalifikowanej kadrze. Lekarze, położne i pielęgniarki to wysokiej klasy specjaliści, stale podnoszący swoje kwalifikacje – podkreślono w komunikacie.

Nie bez znaczenia jest także zaplecze: sale porodowe, pokoje poporodowe, a także pododdział intensywnego nadzoru noworodka, na który trafiają maluchy wymagające specjalnej opieki medycznej. A tych nie jest wcale tak mało. Dziesięć procent dzieci, które rodzi się w bocheńskim szpitalu wymaga specjalistycznego wsparcia, jakie mogą zapewnić urządzenia będące na wyposażeniu pododdziału noszącego imię WOŚP.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023