Wójt Marek Bzdek wygrał sprawę z byłym prezesem RPK

-

Sąd Rejonowy w Bochni wydał dziś wyrok w sprawie wytoczonej wójtowi gminy Bochnia przez byłego prezesa gminnej spółki RPK. Lucjan Zapała oskarżał Marka Bzdeka o pomówienie. – Sąd całkowicie oczyścił mojego klienta z zarzutów – mówi prawnik reprezentujący samorządowca. O sporze było głośno ze względu na to, że rozprawa była konsekwencją oświadczeń publikowanych w mediach.

Przypomnijmy: Lucjan Zapała złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia przeciwko Markowi Bzdekowi. Uważał, że w oświadczeniu, które samorządowiec opublikował latem zeszłego roku na łamach Bochnianin.pl, został przez niego pomówiony i zniesławiony. Najbardziej oburzył go zarzut „dorabiania sobie” i to, że rzekomo zawierał umowy „sam ze sobą”.

Tamto oświadczenie wójta było odpowiedzią na list otwarty rozesłany do mediów przez byłego prezesa RPK. Marek Bzdek od początku podtrzymywał, że wszystkie użyte przez niego stwierdzenia są podparte faktami. W sądzie reprezentujący go prawnik złożył dokumenty mające to potwierdzać.

Dziś zapadł wyrok w tej sprawie.

Sąd w całości oddalił oskarżenie o pomówienie i uniewinnił mojego klienta od zarzucanych czynów. Kosztami postępowania obciążył pana Lucjana Zapałę – relacjonuje w rozmowie z Bochnianin.pl mecenas Paweł Piekło, który reprezentował samorządowca w tej sprawie.

– W ustnym uzasadnieniu sąd przed wszystkim odniósł się do tego, że to pan Lucjan Zapała rozpoczął stawianie zarzutów publicznie w mediach, wobec tego nie powinien być zaskoczony, że była odpowiedź ze strony wójta. Stwierdził też, że oczywistym jest, że były umowy zawierane z samym sobą. Że zostało to wykazane, i że jest to niedopuszczalne w świetle prawa, a jeżeli z tego tytułu było dodatkowe wynagrodzenie, to jest to „dorabianie sobie do pensji” [takiego sformułowania użył w oświadczeniu Marek Bzdek – przyp. red.] – dodaje Paweł Piekło.

– Cieszę się, że prawda ujrzała światło dzienne. Przykre jest tylko to, że w mediach każdy może obrzucać błotem – na szczęście ten wyrok pokazuje, że jednak musi się liczyć z konsekwencjami – skomentował krótko postanowienie sądu wójt Marek Bzdek.

Wyrok jest nieprawomocny.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Bochnia. Ogłoszono przetarg na remont Orlika

Bocheński magistrat ogłosił przetarg na wykonanie remontu boiska sportowego na os. Niepodległości. Czy uda się zrealizować prace jeszcze w tym roku?

Sejm. W jakich komisjach będą pracować posłowie z naszego regionu? – LISTA

Dziś w Warszawie kontynuowane jest 1. posiedzenie Sejmu, tymczasem po złożeniu ślubowania przed tygodniem, ustalono już składy komisji, w których pracować będą...

W brzeskim szpitalu diagnozują i leczą zaburzenia snu

W oddziale chorób płuc diagnozowani są pierwsi pacjenci z tak zwanym Obturacyjnym Bezdechem Sennym (OBS). To choroba dotykająca sporą grupę...

Piątek: Koncert uczniów szkoły muzycznej z Mikluszowic w Bibliotece

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Mikluszowicach i Biblioteka zapraszają na koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach i zaproszonych gości, 22...

Pracownicy OiK szkolili się pod okiem szefowej Niebieskiej Linii

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni odbyła się superwizja szkoleniowa dla pracowników tej placówki. Gościem szkolenia była Renata Durda, certyfikowana superwizorka w...

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

listopad, 2019

20lis17:30Wieczór moniuszkowski u Bochniaków

21lis14:30Pochówek szczątków partyzanta "Paska"

21lis17:3019:00Wykład "Wzdłuż naszych granic"

23lisCały dzień24Akcja pomocy "Wszyscy dla Górala"

28lis09:0014:00Sesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,898FaniLubię
657ObserwującyObserwuj
447SubskrybującySubskrybuj
X