Brzesko. Chciała sprzedać stare ubrania i kliknęła w link. Straciła 20 tys. złotych

-

Niemal codziennie brzeska policja odnotowuje przypadki wyłudzenia danych do bankowości elektronicznej. – Przypomnijmy naszym najbliższym, rodzinie i znajomym, aby byli szczególnie ostrożni w podawaniu jakichkolwiek informacji umożliwiających dostęp do naszego konta bankowego – apelują mundurowi.

24 sierpnia do policjantów zgłosiła się kobieta, która została oszukana. Jak relacjonowała na jednym z portali umieściła ogłoszenie o sprzedaży odzieży. Następnie skontaktował się z nią potencjalny nabywca, który w trakcie realizacji transakcji wysłał kobiecie linka. Ta, niczego nieświadoma, klikając w otrzymany link pozwoliła oszustom na wyłudzenie danych do jej bankowości elektronicznej, a następnie kradzież pieniędzy z jej konta bankowego. Dosłownie w kilka minut kobieta straciła 20 tysięcy złotych.

Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność podczas zakupów w sieci. Pamiętajmy, aby nie otwierać podejrzanych linków, a już na pewno nie podawać jakichkolwiek danych mogących umożliwić oszustom logowanie się na naszym koncie bankowym. Ostatnio to najczęstszy sposób działania oszustów na portalach sprzedażowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023