W sobotę druga edycja Biegu Pamięci w Brzesku – Słotwinie

-

W sobotę 3 września w Brzesku – Słotwinie zostanie zorganizowana 2. edycja Biegu Pamięci Ofiar Bombardowania Węzła Kolejowego. W programie bieg główny na 10 km, a także rywalizacja na krótszych dystansach.

Wydarzenie upamiętnia ofiary tragicznego w skutkach bombardowania pociągu ewakuacyjnego z ludnością cywilną z 5 września 1939 r., w którym życie straciło ponad 200 osób, a kolejne 200 zostało rannych.

Przygotowaliśmy dystanse dla młodszych zawodników – biegi dzieci na 150, 300 i 600 metrów. Dla początkujących zorganizowaliśmy bieg na 1 km, który cieszy się dużym zainteresowaniem rodzin. Nie zabraknie również zawodów dla popularnych „kijkarzy” – Nordic Walking 5 km. Z kolei na godzinę 15:30 przewidziany jest Bieg Główny – Słotwińska Dycha. Organizacja wydarzenia, prócz walorów zdrowotnych umotywowana jest także ukazaniem roli sportu jako środka, który ma pozytywny wpływ na budowanie postaw obywatelskich, patriotycznych oraz aktywizacji społecznej – mówi Seweryn Kozub, prezes stowarzyszenia „Be Active”.

Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku (link TUTAJ) oraz na stronie zapisów – link TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023