W weekend Charytatywny 24h Bieg Górski. Pobiegną w Parku Uzbornia

-

Już w najbliższy weekend odbędzie się II edycja Charytatywnego 24h Biegu Górskiego w Bochni. Dla zawodników przygotowana została trasa, przy pokonaniu której maksymalnie sześcioosobowe drużyny przez 24 godziny pokonają około 100-200 km trasę, osiągając w tym czasie nawet 10 tys. metrów przewyższenia w terenie.

To bieg w stylu anglosaskim, wymagający doświadczenia w tego typu biegach, trudny technicznie. Kilometrowa pętla w Parku Rodzinnym Uzbornia prowadzi w dół i w górę, w większości po ścieżkach, na których biegaczom nieustannie towarzyszyć będzie piach, błoto, wystające konary drzew, skarpy i uskoki.

W rywalizacji sportowej wygra drużyna, która przebiegnie najdłuższy dystans w ciągu 24 godzin. Z racji wymagań i poziomu trudności oraz dystansu, gwarantujemy, że każda startująca drużyna, będzie zwycięzcą.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników na trasie, udział w imprezie będzie mogła wziąć tylko ograniczona liczba drużyn. Uczestnik biegu musi mieć ukończone 18 lat. W zawodach bierze udział 12 drużyn.

Każda drużyna wspierana jest przez darczyńcę, który za każdy pokonany przez drużynę kilometr, przekaże darowiznę na rzecz wsparcia podopiecznych Fundacji Auxillium.

Start biegu: 3 września, godzina 11:00
Limit czasu: 24 godziny
Miejsce startu: Park Rodzinny Uzbornia – amfiteatr
Cel biegu: wsparcie podopiecznych Fundacji Auxilium
Regulamin biegu: link TUTAJ.

Organizatorzy informują o czasowych utrudnieniach, które pojawią się na terenie Uzborni. Od 3 września od godz. 7:00 do 4 września do godz. 16:00 nieczynny będzie parking na terenie Parku Rodzinnego Uzbornia. Fundacja Auxilium posiada zgodę władz miasta w tej kwestii. – Zwracamy się z uprzejmą prośbą o nieparkowanie na terenie parkingu przy Amfiteatrze w tym terminie – przekazali organizatorzy.

Donatorzy biegu: UMWM Małopolska, Powiat Bocheński, UM Bochnia.

Partnerzy biegu (w kolejności alfabetycznej): Activlab, AiFO Components, Apteka 24h Remedium Bochnia, AQUER, Bacówka Towary Tradycyjne, COBER, Ekombud, FHU DELSA INVEST, Fundacja Gotowi do działania, IGLOO More Than Cooling, Kopalnia Soli Wieliczka, Lock Tel, Miąsko Team, Miloo-Electronics, PAWEŁ LEŚ WYPOŻYCZALNIA, P-BUD PRZEMYSŁAW BIRKOWSKI, SALCO, Społem PSS Bochnia, Stalprodukt S.A., TRAN-ZIEM Jerzy Satoła, Werner Kenkel – producent tektury falistej i opakowań, Zdrowy Projekt

Wsparcia przy organizacji biegu udzielili: OSP Chodenice, Fundacja RECAL, Krynica Vitamin, Narodowa Agencja Programu Erasmus+.

Patron medialny biegu: Bochnianin.pl

Użyczenie terenu na przeprowadzenie biegu: Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych Sp. z o.o., Miejski Dom Kultury w Bochni.

Nasze wideo relacje z I edycji biegu:

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023