Gmina Bochnia. Ponad 2 mln zł dotacji na budowę sali gimnastycznej w Brzeźnicy

-

Samorząd gminy Bochnia pozyskał ponad 2 mln zł dofinansowania na budowę wyczekiwanej sali gimnastycznej przy szkole w Brzeźnicy. Obiekt sportowy powinien powstać do 2024 roku, a w międzyczasie cała szkoła przejdzie także termomodernizację, bo gmina ma na to pieniądze z funduszy norweskich.

Wspomniane 2 mln zł dotacji pochodzą ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu będących w dyspozycji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Gmina Bochnia jest jednym z 23 podmiotów z całego kraju, który otrzymał dofinansowanie z tego źródła. – Niewątpliwie jest to zasługa pana posła Wiesława Krajewskiego, który doskonale zna potrzeby inwestycyjne Gminy Bochnia i skutecznie wspiera ich realizację i na którego zawsze możemy liczyć za co serdecznie dziękuję – skomentował w mediach społecznościowych wójt Marek Bzdek.

Pozyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone na przebudowę fragmentu istniejącej szkoły oraz jej rozbudowę o budynek sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno–szatniowym i pomieszczeniami towarzyszącymi. Władze gminy szacują, że pozyskane dofinansowanie będzie stanowiło 50% kosztów wykonania tej inwestycji.


Wymiary obiektu:

  • 35,25 x 15,24m.
  • wysokość: 7,10m.
  • powierzchnia: 376,89 m2.

W nowym obiekcie powstaną:

  • boiska do piłki ręcznej,
  • siatkówki oraz koszykówki

W części nowo projektowanej będą się znajdować:

  • sala gimnastyczna,
  • pomieszczenie dla nauczycieli wychowania fizycznego z sanitariatem,
  • pomieszczenia techniczne z kotłownią,
  • magazyn sprzętu sportowego,
  • w części budynku istniejącego zostanie wykonane zaplecze sanitarno – szatniowe oraz pomieszczenie porządkowe.

Inwestycja obejmuje również zakup i montaż wyposażenia m.in. drabinki gimnastyczne, siatki ochronne, drążki przyścienne, odskocznia treningowa, materace, piłki, bramki, bramki i piłki do unihokeja, tablica taktyczna, siedziska sportowe, wyposażenie magazynu sprzętu oraz pokoju trenera.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany również chodnik, droga do celów pożarowych, miejsca postojowe oraz ogrodzenie.


Równolegle, w przyszłym roku, budynek szkoły w Brzeźnicy zostanie kompleksowo zmodernizowany dzięki dofinansowaniu z funduszy norweskich. Zostanie tam wykonana termomodernizacja, fotowoltaika oraz zamontowana zostanie pompa ciepła. Koszt tych prac to ponad 1,1 mln zł i będą one częścią realizacji większego projektu, w ramach którego samorząd przeprowadzi termomodernizację w 11 obiektach oświatowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023