Bochnia i powiat. Zwiększona liczba patroli przy szkołach

-

Od czwartku, 1 września, policjanci prowadzili działania w obrębie szkół usytuowanych w rejonie najbardziej ruchliwych dróg powiatu bocheńskiego. Akcja związana jest z powrotem uczniów do szkół.

Funkcjonariusze pełnili służbę m. in. na drodze krajowej nr 94 w Łapczycy czy drodze wojewódzkiej nr 965 w Proszówkach, gdzie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami – poruszanie się z niedozwoloną prędkością, wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych, stan trzeźwości kierujących – oraz przez pieszych. Policjanci pomagali dzieciom przy przekraczaniu jezdni na przejściach dla pieszych, a wspólnie z Zastępcą Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie Sławomirem Turkiem edukowali kierowców, wręczając im ulotki informacyjne oraz odblaski. W trakcie działań nie odnotowano rażących wykroczeń.

Działania, prowadzone pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” i „Zwalniam przed szkołą”, będą trwały do 9 września. Bocheńscy policjanci będą m.in. kontrolować autokary, którymi dzieci oraz młodzież wyjeżdżają na wycieczki szkolne. Prowadzone będą również spotkania z uczniami i nauczycielami, w trakcie których omówione zostaną kwestie z zakresie bezpieczeństwa na drogach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023