R e k l a m a

Borzęcin. 52-latek uprawiał konopie. Policja zlikwidowała plantację

-

Zarzuty dla 52-letniego mieszkańca gminy Borzęcin. W piwnicy należącego do niego budynku gospodarczego znaleziono kilkadziesiąt sadzonek konopi indyjskich.

29 sierpnia kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku weszli na teren jednej z posesji w gminie Borzęcin i zlikwidowali nielegalną plantację konopi, założoną w piwnicy budynku gospodarczego.

Podczas sprawdzania pomieszczeń gospodarczych policjanci po odsunięciu szafy zauważyli dziurę w ścianie, a za nią drabinę prowadzącą do piwnicy budynku. To właśnie tam odkryli uprawę konopi indyjskich.

Pomieszczenie było specjalnie przygotowane, wentylowane i oświetlone z  doprowadzoną instalacją elektryczną. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 83 sadzonki tych roślin w różnej fazie wzrostu, a 52-latek u którego odkryto hodowlę został zatrzymany.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. W myśl przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia