Brzesko. Pijana matka opiekowała się piątką dzieci

-

Ponad 2,3 promila miała pijana matka, pod opieką której znajdowało się pięcioro dzieci. Pracownicy opieki społecznej wezwali policję.

Do zdarzenia doszło w środę 7 września. O interwencję brzeskich policjantów poprosili pracownicy opieki społecznej, którzy w ramach swoich kompetencji odwiedzili jedną z rodzin i podczas wizyty wyczuli od matki woń alkoholu.

Policjanci, którzy dojechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości matki. Okazało się, że kobieta, miała w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. 33-latka w takim stanie opiekowała się pięciorgiem dzieci, z których najmłodsze to kilkumiesięczny niemowlak. Na szczęście dzieci były zadbane i nie wymagały pomocy medycznej, trafiły pod opiekę rodziny.

Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dzieci, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystkie materiały sprawy policjanci przekażą do sądu, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2023