Dębno. Policjanci odnaleźli zdezorientowaną 72-latkę, która w środku nocy wyszła z domu w piżamie

-

Policjanci z Brzeska szukali starszej kobiety, która w środku nocy, w samej piżamie wyszła z domu. Zgłoszenie brzmiało niepokojąco z uwagi na to, iż seniorka miała mieć problemy z pamięcią, a z domu nie zabrała telefonu ani dokumentów.

Minionej nocy (8/9 września br.) po godzinie 1.00 dyżurny brzeskiej jednostki odebrał zgłoszenie o starszej kobiecie, która w samej piżamie wyszła z domu w gminie Dębno. Policjanci mieli informacje, że seniorka może mieć problemy z pamięcią. Ponadto nie zabrała z domu telefonu ani dokumentów.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kobiety. Już po kilku chwilach znaleźli ją ukrywającą się w pobliskich zaroślach niedaleko miejsca zamieszkania. Kobieta nie wymagała pomocy lekarskiej, cała i zdrowa wróciła do domu.

Policjanci apelują, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. – Noce są już bardzo chłodne a niskie temperatury mogą zagrażać zdrowiu czy życiu seniorów. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może prowadzić do nieszczęścia – uczula asp. sztab. Ewelina Buda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X