R e k l a m a

Brzesko. Pijanego kierowcę zatrzymał policjant jadący do pracy

-

Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego brzeskiej jednostki w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

W sobotni (tj. 10 września br.) wieczór, w Brzesku policjant jadący do pracy zwrócił uwagę na zachowanie kierującego fordem. Mężczyzna, który siedział za kierownicą forda jechał slalomem, wykonywał manewry wyprzedzania w sposób zagrażający bezpieczeństwu, zmuszając innych uczestników ruchu drogowego do gwałtownego hamowania, przekraczał podwójną linię ciągłą jadąc „pod prąd”.

Policjant podejrzewając, że kierowca może znajdować pod działaniem alkoholu, zatrzymał kierującego fordem. W trakcie krótkiej wymiany zdań rzeczywiście wyczuł od niego alkohol, mężczyzna miał też widoczne problemy z utrzymaniem równowagi.

Na miejsce zostali skierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przebadali stan trzeźwości 39-latka. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz brak uprawnień do kierowania pojazdem 38-latek odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc