W Brzesku otwarto Małe Centrum Nauki SOWA – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek w siedzibie Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku odbyło się uroczyste otwarcie Małego Centrum Nauki SOWA zwanego również Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Jest to projekt realizowany przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki, mający na celu popularyzację i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych.

Brzesko jest jednym z 32 miast, które zyskały akceptację organizatorów i autorów projektu opiniujących wnioski o uwzględnienie ich w programie. Jest to efekt rozpoczętych już dwa lata temu starań pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury, wspartych przez brzeski samorząd z burmistrzem Tomaszem Latochą na czele, o zlokalizowanie jednej ze stref właśnie w RCK-B.

Profesjonalnie przygotowany wniosek uzyskał doskonałą ocenę ekspertów z Centrum Nauki Kopernik. Dokładnie rok temu, 20 września w Piotrkowie Trybunalskim, z rąk Roberta Firmhofera, dyrektora naczelnego CEK, odebrałem promesę potwierdzającą, że Brzesko jest jednym z 32 samorządów w Polsce, który został pozytywnie oceniony – przypomniał podczas uroczystego otwarcia Tomasz Latocha, burmistrz Brzeska.

Cieszę się bardzo, ponieważ otwieramy w Brzesku nową przestrzeń do poznawania zjawisk przyrody i zdobywania wiedzy w sposób praktyczny, stwarzając dzieciom i młodzieży najlepsze z możliwych warunki do odkrywania piękna nauki – dodał Tomasz Latocha.

Małe Centrum Nauki SOWA będzie dostępne od 27 września br., a funkcjonować będzie przez najbliższe pięć lat z opcją przedłużenia o lata następne. Aktualnie znajduje się w nim 20 interaktywnych eksponatów, które w przyszłości będą uzupełniane lub wymieniane na inne.

Zwiedzający będą mogli też uczestniczyć, w nowo powstałej Majsterni, w pobudzających kreatywność warsztatach prowadzonych przez specjalnie przeszkolonych pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X