R e k l a m a

W czwartek wspomnienie Michaliny Pięchowej

-

W czwartek 29 września o godz. 18:00 w kuźni na Plantach Salinarnych w Bochni odbędzie się spotkanie – wspomnienie o Michalinie Pięchowej, wybitnej pedagog związanej z Bocheńszczyzną.

Mija 1,5 roku odkąd odeszła znakomita pedagożka, wieloletnia nauczycielka literatury pięknej, języka polskiego i łaciny, która wychowała wiele pokoleń Bochnian. Publicystka i autorka scenariuszy wielu uroczystości patriotycznych, jak również malarka mająca w dorobku wiele wystaw.

Swą aktywność pisarską rozpoczęła w 2006 roku od wydania zbioru reportaży, wspomnień i rozmów pt. „Świat sercem malowany. Bocheńskie impresje serdeczne”. Publikację wyróżniono prestiżową Nagrodą im. Władysława Orkana.

W 2009 roku Michalina Pięchowa wydała drugą książkę pt. „Jesteśmy pielgrzymami”. W 2012 roku ukazał się trzeci tom pt. „Dzień za dniem”, który stanowi kontynuację poprzednich wydań. W swoim dorobku miała także publikacje poświęcone osobie i nauczaniu Jana Pawła II – „Papież przełomu wieków”.

Kolejne książki Michaliny Pięchowej to: „Blaski i cienie minionego czasu” (2014) oraz „Mój Kraków – kropka nad i…” (2016), gdzie opisywała historię swoich przodków. W 2018 roku wydana została książka „Pieśń o Ziemi Świętej”, w której opisała podróż do Ziemi Świętej.

Odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2021 roku uhonorowana szczególnym wyróżnieniem Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego.

Projekt dofinansowany przez Powiat Bocheński.

Patron medialny: Bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia