R e k l a m a

Brzesko. Matka zatrzasnęła w samochodzie roczne dziecko

-

O pomoc do służb ratunkowych zwróciła się kobieta, która przez przypadek pozostawiła klucze w samochodzie i zatrzasnęła w nim swojego rocznego synka. Dzięki sprawnej interwencji brzeskich policjantów i strażaków zapłakany chłopiec został szybko uwolniony i przekazany w objęcia mamy.

W piątkowy ranek, 17 maja br. około godziny 8.30, dyżurny brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dziecku, które na jednym z parkingów w Brzesku zostało zatrzaśnięte w samochodzie osobowym.

Już po kilku minutach na miejscu pojawili się policjanci i strażacy. Przy samochodzie zastali zdenerwowaną kobietę, która relacjonowała, że przez przypadek zatrzasnęła swojego rocznego synka w samochodzie. Wsiadając do auta posadziła chłopca w foteliku i zamknęła drzwi pozostawiając wcześniej kluczyki na przednim siedzeniu.

Niestety kobieta nie miała zapasowych kluczy do samochodu.

Policjanci wspólnie ze strażakami otworzyli samochód i uwolnili przestraszonego i zapłakanego chłopca, który już w objęciach mamy uspokoił się.


Pamiętajmy, wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe, temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie nie bądźmy obojętni i poinformujmy służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc