R e k l a m a

Nietrzeźwy weekend na drogach Bocheńszczyzny. Rekordzista miał prawie 3 promile

-

W miniony weekend policjanci patrolujący drogi powiatu bocheńskiego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, z których rekordzista kierował samochodem osobowym mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Konsekwencją tak nieodpowiedzialnego zachowania może być nawet 2 lata więzienia.

Już w piątek, tuż po godzinie 10.00 policjanci z wiśnickiego komisariatu, w trakcie patrolu Łąkty Górnej zatrzymali do kontroli drogowej 49-latka, który kierując osobowym renaultem miał w organizmie 2,82 promila alkoholu.

Kolejny kierujący to 51-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który w sobotę, około godziny 14.00 kierując volkswagenem, w trakcie cofania na mostek wjazdowy do jednej z posesji w Stanisławicach  „źle obliczył tor jazdy” i wjechał do rowu. Mężczyzna w chwili badania alkomatem wydmuchał 2,32 promila alkoholu.

W niedzielę policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących. O 8.30 w Nieszkowicach Wielkich 51-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, który poruszał się na motorowerze mając w organizmie 1,32 promila alkoholu. Kolejny kierowca na „podwójnym gazie” został zatrzymany przez policjantów w samo południe w Woli Nieszkowskiej, gdzie kierował osobowym volkswagenem mając w organizmie 0,42 promila alkoholu.  Tuż po godzinie 13.00 bocheńska drogówka zatrzymała kolejnego motorowerzystę,  tym razem był to 42-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który kierował jednośladem mając w organizmie 2,88 promila alkoholu.

Kierowanie w ruchu lądowym pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu) zagrożone jest wysoką grzywną, odebraniem uprawnień do kierowania, a nawet karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat !.

Ponadto, w tym czasie na drogach powiatu bocheńskiego było bezpiecznie. Policjanci odnotowali jedynie 7 niegroźnych kolizji drogowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc