Nietrzeźwy weekend na drogach Bocheńszczyzny. Rekordzista miał prawie 3 promile

-

W miniony weekend policjanci patrolujący drogi powiatu bocheńskiego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, z których rekordzista kierował samochodem osobowym mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Konsekwencją tak nieodpowiedzialnego zachowania może być nawet 2 lata więzienia.

Już w piątek, tuż po godzinie 10.00 policjanci z wiśnickiego komisariatu, w trakcie patrolu Łąkty Górnej zatrzymali do kontroli drogowej 49-latka, który kierując osobowym renaultem miał w organizmie 2,82 promila alkoholu.

Kolejny kierujący to 51-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który w sobotę, około godziny 14.00 kierując volkswagenem, w trakcie cofania na mostek wjazdowy do jednej z posesji w Stanisławicach  „źle obliczył tor jazdy” i wjechał do rowu. Mężczyzna w chwili badania alkomatem wydmuchał 2,32 promila alkoholu.

W niedzielę policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących. O 8.30 w Nieszkowicach Wielkich 51-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, który poruszał się na motorowerze mając w organizmie 1,32 promila alkoholu. Kolejny kierowca na „podwójnym gazie” został zatrzymany przez policjantów w samo południe w Woli Nieszkowskiej, gdzie kierował osobowym volkswagenem mając w organizmie 0,42 promila alkoholu.  Tuż po godzinie 13.00 bocheńska drogówka zatrzymała kolejnego motorowerzystę,  tym razem był to 42-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który kierował jednośladem mając w organizmie 2,88 promila alkoholu.

Kierowanie w ruchu lądowym pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu) zagrożone jest wysoką grzywną, odebraniem uprawnień do kierowania, a nawet karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat !.

Ponadto, w tym czasie na drogach powiatu bocheńskiego było bezpiecznie. Policjanci odnotowali jedynie 7 niegroźnych kolizji drogowych.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Bochnia. Policja zarekwirowała 8 automatów do gier

- Dzięki wspólnej akcji bocheńskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie, walka z nielegalnym hazardem na terenie solnego grodu...

Ostrzeżenie: W niedzielę możliwe burze z gradem

W ostatnich dniach niespokojnie było na północy i zachodzie kraju, dziś gwałtowne zjawiska pogodowe zapowiadane są m.in. w Małopolsce i Podkarpaciu.

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,691FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X