R e k l a m a

Nocne poszukiwania zaginionego chorego mężczyzny w powiecie brzeskim

-

Ogromne siły i środki zaangażowały służby ratunkowe w odnalezienie zaginionego 67-letniego mieszkańca Jurkowa (powiat brzeski). Do późnych godzin nocnych policjanci oraz strażacy szukali mężczyzny mającego problemy zdrowotne, m.in. z pamięcią. W poszukiwaniach wykorzystano policyjne psy tropiące, quady, łódź motorową, drony i kamery termowizyjne. Po kilku godzinach na szczęście mężczyznę odnaleziono całego i zdrowego.

Wczoraj, 3 października br. dyżurny brzeskiej jednostki został powiadomiony o zaginięciu 67-letniego mieszkańca Jurkowa. Mężczyzna w godzinach wieczornych niepostrzeżenie wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Zaniepokojona rodzina zgłosiła jego zaginięcie policji.

Sytuacja była o tyle poważna, że z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że 67-latek może znajdować się w sytuacji zagrażającej jego życiu i zdrowiu. Tym bardziej, że z uwagi na stan zdrowia nie jest w stanie samodzielnie egzystować, wymaga stałej opieki i przyjmowania leków.

Komendant Powiatowy Policji w Brzesku natychmiast podjął decyzję o wezwaniu do jednostki policjantów w trybie alarmowym.

W poszukiwania zaangażowani byli policjanci z Brzeska, Czchowa i Szczurowej, strażacy z PSP w Brzesku i druhowie okolicznych ochotniczych straży pożarnych. Działania służb ratunkowych wspierał pies tropiący z brzeskiej komendy, wykorzystano quady ze straży pożarnej, z powietrza działania wspierały drony, w tym jeden wykorzystywany przez stowarzyszenie „Błysk” działające na rzecz rozwoju bezpieczeństwa.

Wolontariusze, ponad 60 policjantów i ponad 20 strażaków do późnych godzin nocnych przeczesywali okoliczne lasy, patrole piesze i zmotoryzowane sprawdzały wszystkie ciągi komunikacyjne, policjanci rozpytywali napotkanych mieszkańców szukając zaginionego. Pomimo pory nocnej i niesprzyjających warunków pogodowych przeszukano obszar o powierzchni około 183 ha.

Na szczęście poszukiwania zakończyły się sukcesem. Już po północy druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie odnaleźli mężczyznę na terenie jednej z czchowskich firm. Udzielili mu niezbędnej pomocy medycznej a następnie przekazali załodze karetki pogotowia ratunkowego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024