R e k l a m a

We wtorek pogrzeb śp. Ludwika Węgrzyna. Kondukt żałobny przejdzie ulicami Bochni

-

We wtorek w Bochni odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Węgrzyna, byłego Starosty Bocheńskiego. Uroczystości związane z pogrzebem rozpoczną się o godz. 12, mszą świętą w kościele pw. Św. Pawła Apostoła w Bochni po czym nastąpi przejście konduktu żałobnego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Orackiej.


Komunikat Starostwa Powiatowego w Bochni:

W związku z ograniczoną ilością miejsc w pobliżu kościoła i cmentarza prosimy o wcześniejsze przybycie na uroczystości i pozostawienie auta w dalszej odległości od kościoła. W rejonie kościoła nad bezpieczeństwem będą czuwać strażacy, dlatego prosimy o dostosowanie się do ich poleceń.

Po zakończeniu mszy, kondukt żałobny przejdzie na Cmentarz Komunalny przy ul. Orackiej. Ulicami Krakowskie Przemieście, Krakowską, Świętokrzyską i Oracką do głównego wejścia na cmentarz przy skrzyżowaniu z ulicami Regis i Konstytucji 3 Maja.

W związku z dużą ilością uczestników, kondukt zostanie rozdzielony na dwie części: pierwsza część będzie kontynuować ul. Oracką, drugą natomiast strażacy będą kierować  na cmentarz przez ulicę Polną, co pozwoli na sprawne dotarcie oraz nieblokowanie ulicy Orackiej.

Ulice, którymi będzie przemieszczał się kondukt, nie będą zamykane, jednak na czas przejazdu policjanci będą wstrzymywać ruch z ulic poprzecznych.

Podczas uroczystości mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Apelujemy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy oraz służb porządkowych oraz o ograniczenie parkowania w rejonie kościoła św. Pawła Apostoła i cmentarza, w sposób utrudniający przejazd.

Zgodnie z wolą rodziny, prosimy by zamiast kwiatów przekazywać datki na bocheńskie Hospicjum im. bł. Edmunda Bojanowskiego, przedstawiciele placówki będą obecni przed kościołem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023