R e k l a m a

Brzesko: Pijany 50-latek za kierownicą. Miał 3 promile

-

Dzięki wzmożonym działaniom wymierzonym w pijanych kierowców na brzeskich drogach policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

W czwartek policjanci brzeskiej drogówki na terenie całego powiatu prowadzili działania „STOP Probierz” w kierunku eliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących.

Wczesnym rankiem, przed godziną 7.00 w Brzesku na ulicy Starowiejskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. Już w rozmowie z mężczyzną siedzącym za kierownicą wyczuli silną woń alkoholu. Badanie trzeźwości tylko potwierdziło, w jakim stanie upojenia znajduje się 50-letni mężczyzna.

Urządzenie wskazało wynik około 3,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy a 50-latek już wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo.

Codziennie policjanci brzeskiej drogówki wykonują średnio ok. 140 badań kierowców na stan trzeźwości, co w miesiącu daje wynik około 4 300 przeprowadzonych badań. Od stycznia do końca kwietnia tego roku policjanci na drogach powiatu brzeskiego zatrzymali ponad 100 osób, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia