R e k l a m a

Uczniowie Budowlanki na praktykach w Grecji

-

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni odbyli dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji. Zostały one zrealizowane w ramach projektu dot. kształcenia i szkolenia uczniów i kadry w programie Erasmus.

Do Grecji udało się 32 uczniów klas IV kształcących się w zawodach technik budownictwa, technik reklamy, technik architektury krajobrazu, technik robót wykończeniowych w budownictwie i technik geodeta. W ramach mobilności kadry swój staż zawodowy odbyło również dwóch nauczycieli przedmiotów zawodowych.

W ramach realizowanego przedsięwzięcia, uczniowie odbyli praktykę w przedsiębiorstwach o profilach działalności właściwych dla ich kierunków kształcenia. Podczas mobilności edukacyjnej zdobyli nowe kompetencje i umiejętności zawodowe, poszerzyli umiejętności posługiwania się językiem angielskim zawodowym, rozwinęli kompetencje personalne, społeczne, kulturowe i organizacyjne.

W dniach wolnych od zajęć realizowany był bogaty program kulturowy.Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili m.in. Thessaloniki, Meteory, górskie miasteczko Litochoro oraz odbyli rejs statkiem na wyspę Skiathos. Na trasie zwiedzania znalazła się również plantacja bawełny, kiwi, oliwek, winogron i jadalnych kasztanów. Po zakończeniu stażu uczniowie wrócili do Polski bogatsi o nowe doświadczenia zawodowe i pełni niezapomnianych wrażeń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia