Grzybiarz zgubił się w lesie. Dobrze, że miał telefon

-

Mieszkaniec Niepołomic zgubił się w lesie podczas zbierania grzybów w okolicach Iwkowej (powiat brzeski). Dzięki wskazówkom od policjantów odnalazł drogę do pozostawionego przy leśnej polanie samochodu.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (1 lipca) przed godziną 10.00. Do dyżurnego brzeskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi powrotnej do samochodu.

Na interwencję zostali skierowani dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czchowie, którzy od razu skontaktowali się telefonicznie z zagubionym mężczyzną. Ten opisał im miejsce, gdzie pozostawił samochód i w którym kierunku poszedł. Dzielnicowi dzięki dobrej znajomości terenu bez problemu odnaleźli pozostawiony w pobliżu leśnej polany samochód. W międzyczasie jeden z nich pozostawał w stałym kontakcie telefonicznym z 63-latkiem prosząc go o opisanie miejsca, w którym się znajduje.

Policjant znając topografię tych terenów leśnych był w stanie zlokalizować mężczyznę i na bieżąco telefonicznie wskazywał mu drogę powrotną. Już po kilku minutach do patrolu, który oczekiwał przy samochodzie, cały i zdrowy wyszedł z lasu zagubiony 63-latek.

– Pamiętajmy, aby wybierając się do lasu mieć zawsze przy sobie naładowany telefon komórkowy, by w razie potrzeby wezwać pomoc – apelują policjanci.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022